Atleții au urcat pe podium la Cupa CSA Onești 2024.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Rezultate Notabile pentru Sportivii CS Farul Constanța

Sportivii secției de atletism a CS Farul Constanța au avut o prestație remarcabilă la Cupa CSA Onești 2024, competiție desfășurată recent. Aceștia au obținut următoarele rezultate:

• Munteanu Alexandra – oină

Antrenorii care au condus echipa sunt Eveline Anca Lisenco și instructorul sportiv Bianca Șiangă.

Performanțe Remarcabile la Campionatele Mondiale de Gimnastică Aerobică

Sportivii secției de gimnastică aerobică au înregistrat un bilanț impresionant la Campionatele Mondiale de Gimnastică Aerobică Seniori, desfășurate în Pesaro, Italia 2024. Aceștia au câștigat:

• Medalii de argint – echipa României: Larisa Ștefania Șuiu, Leonard Marian Manta, Daniel Țavoc
  • Medalie de argint – Aerobic Dance: Larisa Ștefania Șuiu
  • Locul IV – Leonard Marian Manta – individual
  • Locul IV – Trio: Leonard Marian Manta și Daniel Țavoc
  • Locul VI – Perechi Mixte – Daniel Țavoc

Antrenorii echipei sunt Maria Fumea și Cristiana Spînu.

Boxerul Andrei Stelian Belciu, Medalie de Bronz

Andrei Stelian Belciu, reprezentant al secției de box, a obținut medalia de bronz la categoria 67 kg, participând la Campionatul Național de Box – Seniori U22, care s-a desfășurat în Râmnicu Vâlcea, alături de antrenorul Marcelică Tudoriu.