Sparta Techirghiol rămâne neînvinsă după victoria obținută în fața CS Agigea (rezultate și clasamente)

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Rezultatele etapei a IX-a a Ligii a 4-a de fotbal din județul Constanța

În cadrul etapei a noua din Liga a 4-a de fotbal a județului Constanța, s-au înregistrat următoarele rezultate:

Portul Constanța a înfruntat CS Năvodari, înregistrând un rezultat de 5-2 la seniori și 1-3 la juniori. Aurora 23 August a terminat la egalitate cu Poseidon Limanu, 2-2 la seniori, dar a fost învinsă la juniori cu 0-9. CSC Mihail Kogălniceanu a cedat în fața Viitorului Hârșova cu 0-5 la seniori și 1-7 la juniori. CS Agigea a fost învinsă de Sparta Techirghiol cu 0-5 la seniori și 0-10 la juniori. CS Lumina a obținut o victorie clară în fața Științei ACALAB Poarta Albă, scor 3-0 atât la seniori, cât și la juniori. CSO Murfatlar a pierdut în fața Victoriei Cumpăna, 1-3 la seniori și 2-9 la juniori. Viitorul Cobadin a învins Farul Tuzla cu 4-1 la seniori și 8-1 la juniori. Constructorul Topraisar a învins CS Eforie cu 1-0 la seniori, iar la juniori a câștigat cu 7-3.

CSO Ovidiu a avut o rundă liberă în această etapă.

Rezumatul meciului Sparta Techirghiol – CS Agigea

Duelul dintre primele două echipe clasate înainte de etapă, Sparta Techirghiol și CS Agigea, s-a încheiat cu o victorie pentru Sparta, care rămâne singura echipă neînvinsă la seniori. Această victorie subliniază statutul echipei ca lider în clasament. Antrenorul a menționat că adversarul nu a creat probleme majore, meciul fiind deja decis la pauză, când scorul era 3-0. Repriza a doua a fost considerată o formalitate.

Sparta Techirghiol a evidențiat dorința și ambiția jucătorilor de a menține intensitatea jocului până la final, chiar și cu un avantaj confortabil. Golurile echipei au fost marcate de Andrei Ciornea (două), Adrian Radu, Cosmin Dincă și George Ștefan.