Egalitate în meciul amical dintre Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia

Moderator Dobrogea Online 120

Sursa foto:

0:00

Meci amical între Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia

Stadionul „Ideal“ din Cernavodă a fost locul desfășurării unui meci amical între echipele Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia, ambele reprezentante ale județului Constanța în seria a treia a Ligii a 3-a. Partida s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, 1-1.

Deschiderea scorului a avut loc în minutul 12, când oaspeții de la CS Medgidia au marcat prin Daniel Dogaru. Axiopolis a reușit să restabilească echilibrul în minutul 34, grație unui autogol semnat de Adrian Anton.

Sezonul competițional al Ligii a 3-a va debuta pe data de 31 august, CS Medgidia având statut de nou promovată. În seria a treia se regăsesc echipe precum Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă, CS Medgidia, CSM Fetești, Dunărea 2005 Călărași, SC Popești-Leordeni, Agricola Borcea, Recolta Gheorghe Doja, Înainte Modelu și Progresul Fundulea.