CSM Constanța câștigă prima medalie în competițiile de volei pe plajă din actualul sezon.

Dobrogea Online
Moderator Dobrogea Online 157

Sursa foto:

0:00

CSM Constanța câștigă prima medalie în voleiul pe plajă din acest sezon

CSM Constanța a reușit să obțină prima medalie din circuitul de volei pe plajă al sezonului, în cadrul turneului Open desfășurat la Râmnicu Sărat. Perechea formată din Marilena Puică și Denisa Dumitru a încheiat competiția pe locul 3, obținând medalia de bronz.

În drumul lor către podium, echipa a înregistrat o victorie convingătoare în fața perechii Nemțanu/Moldoveanu, scor 2-0, continuând cu o altă victorie, 2-1, împotriva perechii Panait/Stănescu. CSM Constanța a obținut și o victorie clară, 2-0, în fața perechii Răileanu/Milea. Totuși, echipa a fost învinsă de cuplul Stanciu/Ordean, care au devenit campioanele turneului.

În meciul decisiv pentru locul pe podium, Marilena și Denisa au reușit să se impună din nou în fața perechii Panait/Stănescu, asigurându-și astfel medalia de bronz. Aceasta reprezintă prima medalie pentru CSM Constanța în voleiul pe plajă în acest sezon.

Următorul turneu la care va participa echipa este Brizo, programat să aibă loc la Iași la sfârșitul acestei săptămâni.