Daria Mihaiu de la CSM Constanța obține medalie la gimnastică aerobică

Moderator Dobrogea Online 123

Sursa foto:

0:00

Participare de succes a lotului României la Plovdiv Cup

Lotul României de gimnastică aerobică, format din juniori și seniori, a participat în perioada 28 august – 1 septembrie la competiția „Plovdiv Cup” din Bulgaria. Evenimentul a reunit 570 de sportivi din 25 de țări, oferind o platformă competitivă de înaltă calitate.

CSM Constanța a fost reprezentat de trei sportivi seniori: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu. Daria Mihaiu a obținut o performanță remarcabilă, câștigând medalia de bronz în proba de perechi, alături de Darius Branda. De asemenea, la competiția individuală, Daria s-a clasat pe locul patru, la o distanță mică de podium.

Această competiție a servit ca o ultimă verificare pentru sportivii români înainte de Campionatele Mondiale, care se vor desfășura la Pesaro, în Italia, între 20 și 29 septembrie. CSM Constanța va fi din nou reprezentat la nivel mondial de acești trei sportivi seniori: Daria Mihaiu, Mădălin Boldea și Antonio Surdu.

Antrenoarea care îi pregătește pe acești sportivi la CSM Constanța este Maria Fumea.