Marilena Puică și Denisa Dumitru de la CSM Constanța au obținut medalia de bronz la Râmnicu Sărat Beach Volleyball Open.

Dobrogea Online
Moderator Dobrogea Online 167

Sursa foto:

0:00

CSM Constanța, medalie de bronz la Râmnicu Sărat Beach Volleyball Open

Voleibalistele Marilena Puică și Denisa Dumitru, reprezentând CSM Constanța, au reușit să obțină prima medalie în circuitul de volei pe plajă al acestui sezon. La competiția „Râmnicu Sărat Beach Volleyball Open”, desfășurată în perioada 15-18 august 2024, echipa a câștigat medalia de bronz.

CSM Constanța a înregistrat o serie de victorii, începând cu meciul împotriva perechii Nemțanu/Moldoveanu, pe care au învins-o cu 2-0. A urmat o victorie strânsă, 2-1, în fața echipei Panait/Stănescu și o altă victorie convingătoare, 2-0, în fața perechii Răileanu/Milea. Din păcate, echipa a cedat în fața cuplului Stanciu/Ordean, care a fost, de altfel, campioana turneului.

În meciul decisiv pentru locul pe podium, Puică și Dumitru s-au impus din nou în fața echipei Panait/Stănescu, asigurându-și astfel locul 3. Aceasta reprezintă prima medalie în voleiul pe plajă pentru CSM Constanța în acest sezon.

Următoarea competiție pentru echipă va fi turneul Brizo, care se va desfășura la Iași la sfârșitul acestei săptămâni. CSM Constanța își felicită jucătoarele pentru performanța obținută și le încurajează în continuare. Hai, Constanța!