Mihaela Munteanu a obținut trei medalii de aur și una de argint la Cupa „Delta Dunării“

Dobrogea Online
Moderator Dobrogea Online 118

Sursa foto:

0:00

Performanțe remarcabile ale sportivilor de la CS Medgidia la Cupa Internațională „Delta Dunării”

Sportivii de la CS Medgidia au avut o prestație deosebită la cea de-a 10-a ediție a Cupei Internaționale „Delta Dunării”, desfășurată la Tulcea.

Competitia a adunat la start 240 de înotători talentați, reprezentând 16 cluburi din întreaga țară.

Printre cei care s-au evidențiat în cadrul competiției s-a numărat Mihaela Munteanu, care a obținut trei medalii de aur și una de argint.

Grație performanțelor sale remarcabile, Mihaela a câștigat și cupa categoriei sale, junioare, consolidându-și astfel statutul de una dintre cele mai promițătoare tinere sportive ale clubului.

CS Medgidia transmite felicitări Mihaelei Munteanu și subliniază sprijinul Primăriei Medgidia pentru activitatea sportivă a clubului.