PAOK – FCSB 0-1 în Europa League! O mare victorie pentru campioana României.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

FCSB învinge PAOK Salonic și se alătură echipelor cu punctaj maxim în Europa League

FCSB a reușit o victorie importantă în fața echipei grecești PAOK Salonic, câștigând cu 1-0 pe Stadionul Toumba din Salonic, în cadrul etapei a doua a Europa League. Deși echipa a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică, reușita a venit din partea lui Daniel Bîrligea, care a marcat în minutul 45+8.

Căpitanul Darius Olaru a fost eliminat în minutul 55, după ce a primit al doilea cartonaș galben, ceea ce a complicat și mai mult situația pentru FCSB. Deși campioana Greciei a dominat jocul de la început, cu ocazii notabile din partea jucătorilor săi, FCSB a reușit să se apere bine și să obțină cele trei puncte.

În primele etape ale competiției, FCSB a reușit să înregistreze două victorii consecutive, după ce a câștigat cu 4-1 în fața letonilor de la RFS săptămâna trecută, la București. Cu acest rezultat, FCSB se alătură echipelor Lazio, Lyon, Tottenham și Anderlecht în grupul celor cinci formații cu punctaj maxim în Europa League.

Următorul meci al echipei FCSB va avea loc în deplasare, împotriva celor de la Glasgow Rangers, pe 24 octombrie.