SHOBU Lumina s-a întors de la Campionatul European de karate din Ungaria cu medalia de aur.

Dobrogea Online
Moderator Dobrogea Online 108

Sursa foto:

0:00

Rezultate remarcabile pentru SHOBU Lumina la Campionatul European de karate kyokushin

Sportivii clubului SHOBU Lumina au avut o performanță deosebită la cea de-a 14-a ediție a Campionatului European de karate kyokushin, desfășurată în weekend la Szeged, Ungaria. Aceștia au reușit să aducă acasă un total de 7 medalii, inclusiv o medalie de aur.

Competiția a reunit aproximativ 300 de sportivi din 11 țări, iar delegația României s-a evidențiat printr-o evoluție remarcabilă, acumulând un total de 16 medalii. Clubul din Lumina a contribuit semnificativ la acest rezultat, obținând o medalie de aur, 3 medalii de argint și 3 medalii de bronz.

Medaliile obținute de sportivii din Lumina

Medalia de aur a fost câștigată de Radu Daria, care a ocupat locul I la proba de kata. De asemenea, sportivii clubului au obținut următoarele medalii de argint: