Sportivii Trident Triathlon Team Constanța au obținut medalii la competițiile balcanice și naționale, încheind sezonul cu rezultate remarcabile.

Dobrogea Online

Sursa foto:

0:00

Rezultate Remarcabile pentru Trident Triathlon Team Constanța la Competițiile de Triatlon

Campionatul Balcanic, Campionatul Național de Triatlon Sprint, Cupa României Super Sprint și Ștafeta Trikids Triatlon au avut loc la Izvorani, reunind participanți din peste zece țări. Sportivii de la Trident Triathlon Team Constanța au demonstrat din nou un nivel înalt de performanță, obținând rezultate deosebite în diverse categorii.

Performanțe Individuale și de Echipă

La categoria AG Juniori 17-19 ani – Super Sprint, David Ermilov a reușit să obțină locul 1, urmat de Vlad Bocai pe locul 2 și Andrei Pazu pe locul 3. În cadrul Ștafetei Trikids pentru categoria 11-12 ani, echipa formată din Teodora Tasente și Sara Martinescu a câștigat atât la nivel național, cât și la nivel balcanic. De asemenea, în competiția de Ștafeta Trikids 13 ani, Sara Zanfir și Isabela Bresit au obținut locul 1 la național și locul 2 la balcanic.

În cadrul Campionatului Național de Triatlon Sprint, Gelu Pazu a fost vicecampion național la categoria AG 50-54 ani.

Un Sezon de Succes

Sportivii echipei Trident Triathlon Team Constanța au arătat determinare și perseverență, reușind să se impună în toate competițiile la care au participat. După un sezon plin de efort, dedicare și sacrificii, echipa încheie competițiile într-o notă înaltă. Felicitări tuturor sportivilor, antrenorului, părinților și susținătorilor care au contribuit la aceste realizări remarcabile! Munca voastră este apreciată!